Pil ışığı yanıp sönüyor

Asus pil ışığı yanıp sönüyor
Asus pil ışığı yanıp sönüyor

Pil ışığı yanıp sönüyor

Pil ışığı yanıp sönüyor – Şarj ışığından kastınız priz ışığı mı pil ışığı mı? Eğer pil ışığı hızlı bir şekilde turuncu renkte yanıp sönüyorsa bilgisayarın pilinde %1-5 güç kaldığı içindir. Eğer yavaşça turuncu yanıp sönüyorsa pil şarj oluyor ve gücü %20’nin altındadır, beyazsa %20-80 arasındadır.

Pil kullanım ömrü doldu mu?

Bilgisayarınızın pil şarj ışığı yanıp sönmeye başladıysa pilinizi çıkartın ve güç kablosunu cihazınızdan ayırın, daha sonra bilgisayarın açma düğmesine uzun uzun basılı tutun bunu birkaç kez tekrar edin. Daha sonra pilinizi takın ve güç kablosunu cihazınıza takıp tekrardan şarj etmeyi deneyiniz.

Yukarıdaki çözüm önerisi işinize yaramadıysa sorun aşırı ısınmadan kaynaklı geçici bir sorun olabilir. Bilgisayarınızı kapatın ve pilinizi bilgisayarınızdan sökün daha sonra soğumasını bekleyin. Soğutma işlemi tamamlandıktan sonra tekrar pilinizi bilgisayarınıza takın ve pilinizi şarj etmeyi deneyiniz.

Pilinizi Tamamen deşarj etmeyi deneyin, bilgisayarınıza USB’den şarj olan bir elektronik cihaz takabilirsiniz. Örneğin bir cep telefonu olabilir. Bilgisayarınız kapansa dahi piliniz deşarj olmaya devam edecektir. Pilinizin şarjının tükendiğine emin olduktan sonra çıkartıp tekrar takın ve yeniden şarj etmeyi deneyin.

Eğer tüm bu adımlar bir işinize yaramadıysa sorunun güç kablonuzdan mı yoksa pilinizden mi kaynaklandığını denemeniz gerekiyor. Güç değerleri aynı olan adaptör ile deneme yapmanız gerekiyor. Maalesef piliniz ömrünü tamamlamış olabilir.

Asus Servis İzmir

Asus servis izmir olarak Notebook larınızın donanımsal ve yazılımsal problemlerini zamanın değerinin bilincinde parça değişimlerinde ve onarımlarda garanti kapsamına alıyoruz.

Asus İzmir Teknik Servis
Asus İzmir Teknik Servis

18 yıllık deneyim ve bilgi birikimi ile siz müşterilerimize yapılan onarım ve değişen parça yada parçalara garanti verme esasına dayalı hizmet vermekteyiz.

Teknik servisimize teslim edilen notebooklarınız, öncelikle Ücretsiz Arıza Tespiti yapıldıktan sonra, sizler ile telefon irtibatı kurularak bilgilendirme yapılmaktadır.

Onarım işlemini, vereceğimiz garanti süresini ve ücretini kabul etmeniz durumunda onarım başlayacaktır.
Onarımı kabul etmemeniz durumunda herhangi bir ücreti olmadan cihaz iade olarak teknik servisimizden teslim almanızı bekleyecektir.

İzmir asus notebook-laptop teknik servis müşteri hizmetleri EDK Bilgisayar kuruluşudur.

Konuşmayı başlat
1
Ücretsiz arıza tespiti uygulamamız devam etmektedir. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button