Bilgisayarım mavi ekran hatası veriyor ne yapmalıyım?

Bilgisayarım mavi ekran hatası veriyor ne yapmalıyım?

Bilgisayarım mavi ekran hatası veriyor ne yapmalıyım? Asus Mavi Ekran Hatası olarak tabir edilen arızalar bir çok sebepten kaynaklanıyor olabilir.En yaygın olarak yaşanılan problemlerdendir.Sıklıkla notebook driver (sürücü) yazılımsal sorunlarda karşılaşılır.Notebook işletim sisteminin incelenmesi yada sistem üzerine kurulu sürücülere ait yazılımların incelenmesi gereklidir.

Bilgisayarım mavi ekran hatası veriyor
Bilgisayarım mavi ekran hatası veriyor

Bazı durumlarda donanım kaynaklı sorunlarda Asus mavi ekran hatasına sebep olabilmektedir.Kullanıcıların yaygın olarak çözüm için ev ortamında deneyebileceği onraım yolu cihaz yedeklendirkten sonra tekrar sistem kurulumu (format atmak) tır.

Asus format atma işlemi, notebook hard diski içerisinde ki tüm verinin sıfrılanarak tüm işletim sistemi mimarisinin tekrar kurulmasıdır.Bu işlem kimi zaman sorunu çözebilmektedir.Fakat kimi zaman notebook donanımı kaynaklı olan arıza durumlarında sorunu çözmez.

Asus Mavi Ekran Hatası başlıca çözüm yolları;

  • Windows mavi ekran hatası içeriğinde bulunan arıza kod numarasını internet ortamında araştırmak
  • Notebook sürücü driverlarının kontrolünü sağlamak.(Aygıt yöneticisi ekranından)
  • Notebook güvenli modda açılarak sistem yazılım kontrolünün sağlanması
  • Asus notebook windoes işletim sisteminin tekrar kurulumunun yapılması

yukarıda ki çözüm yolları ancak ev ortamında denenebilecek yollardır.Bu kontroller başarılı olmadıysa teknik servis desteği almanız gerekir.Mavi ekran hatası ile sistemin tekrar baştan başlaması yada notebook açma tuşuna basılı tutarak notebooku kapatmak hard diskten ani voltaj çekilmesine neden olacağı için zarar verir.Bu tip durumlarında tekrarlanması bilgi kaybına neden olabilir.

Bilgisayarım mavi ekran hatası veriyor şikayeti nedeni ile güç düğmesine basılı tutularak kapatılan laptoplarda, bu işlem süreklilikle yapıldığu taktirde laptop har diski ani voltaj kesilmesi nedeni ile zarar görecektir.O nedenle bir an evvel teknik servis desteği alınmalıdır.

Asus Servis İzmir

Asus servis izmir olarak Notebook larınızın donanımsal ve yazılımsal problemlerini zamanın değerinin bilincinde parça değişimlerinde ve onarımlarda garanti kapsamına alıyoruz.

Asus İzmir Teknik Servis
Asus İzmir Teknik Servis

18 yıllık deneyim ve bilgi birikimi ile siz müşterilerimize yapılan onarım ve değişen parça yada parçalara garanti verme esasına dayalı hizmet vermekteyiz.

Teknik servisimize teslim edilen notebooklarınız, öncelikle Ücretsiz Arıza Tespiti yapıldıktan sonra, sizler ile telefon irtibatı kurularak bilgilendirme yapılmaktadır.

Onarım işlemini, vereceğimiz garanti süresini ve ücretini kabul etmeniz durumunda onarım başlayacaktır.
Onarımı kabul etmemeniz durumunda herhangi bir ücreti olmadan cihaz iade olarak teknik servisimizden teslim almanızı bekleyecektir.

Konuşmayı başlat
1
Ücretsiz arıza tespiti uygulamamız devam etmektedir. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button