Asus laptop ekran açılmıyor ne yapmalıyım?

Asus Laptop Açılmıyor / Çözümü

Asus laptop ekran açılmıyor ne yapmalıyım? Asus laptop yada geneş laptop markalarında açılmama sorunu birçok sorun nedeniyle yaşanabilmektedir.Asus laptop genel modelleri özelinde ise farklı bir sorun nedeni ile laptop açılmamazlık yapmaz. Tüm notebook modelleri için geçerlidir.

Asus Laptop Açılmıyor durumunda kontrol edilmesi gerekenler;

Asus Laptop Açılmıyor
Asus Laptop Açılmıyor

Asus Laptop elektrik sorunu nedeni ile açılmaması (Asus Laptop Adaptör Sorunu)

En sık karşılaşılan notebook açılmamasına neden olan durumdur.Laptop için kullanılan adaptörde yaşanılan arıza nedeni ile voltaj bilgisayara iletilemez ve laptop açılmaz.
İlk başta kontrol edilmesi gereken ekipmandır laptop adaptörleri.Var ise adaptörün üzerinde bulunana led ışığın yanıyor olması yada asus notebook a bağlandığında notebook üzerindeki batarya şarj ışığının yanması, çalışırlığı hakkında ön fikir verebilir.

Asus Laptop Adapatör Giriş Soket Arızası

Laptop a bağlanan Asus adaptörün giriş kısmında yada laptop giriş soket kısmında oluşan kırılma, kopma yada deformasyon nedeni ile laptop soket temassızlığı olabilir. Notebbok adaptör giriş soketine takıldıktan sonra yavaş hareketlerle farklı yönlere hareket ettirilmesi, Asus adaptör girişi, yada laptop soket kısmında ki arıza hakkında ön fikir verebilir.

Asus Laptop Anakart Arızası

Asus laptop anakart arızası nedeni ile laptop anakart  üzerinde bulunan entegrelerde yada voltaj dağıtımı yada iletimini sağlayan yapılarda hasar oluşması. Bu tip bir Asus anakart arızasında, laptop anakart onarım yada değişim gibi çözüm yolları ile sonuca varılabilir.

Asus Laptop Pil Arızası

Asus servis izmir
Asus servis izmir

Asus laptoplarda ve genel marka laptoplarda pil arızaları laptop ların açılmamasına neden olabilir.Laptop pil statik birikmesi yada elektronik devre arızaları voltaj geçişini engeller ve laptopların açılmamasına neden olablir.
Bu tip Asus batarya arızası nedeni ile açılmama durumunda, eğer notebook pili kasadan çıkarılabilir bir model ise çıkarılarak daha sonrasında adaptör bağlantısı yapıldıktan sonra laptop açılmasını denemek olası Asus laptop açılmama konusunda arıza tespitine yardımcı olur.
Eğer ki notebook kasasına gömülü yapıda bir Asus laptop modeli ise servis desteği almalısınız.Ev ortamında yapılacak müdahaleler dönüşü olmayan arızalara sebebiyet verebilmektedir.

Asus laptop ekran açılmıyor durumu ile karşılaşan kullanıcılar, laptop u servise getirmeden önce teknik servis personelimizden telefon desteği alarak, ev yada iş yeri ortamında yapılabilecekler konusunda ücretsiz destek alabilecektir. 0 232 441 5258 yada 0 507 540 7070 numaralı telefon hatları üzerinden irtibat kurabilirsiniz.

İrtibat : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070
Asus Servis İzmir EDK Bilgisayar kuruluşudur.

Konuşmayı başlat
1
Ücretsiz arıza tespiti uygulamamız devam etmektedir. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button