Asus donma sorunu

Asus donma sorunu – Asus notebook donma sorunu genellikle hard disk kaynaklı problemlerden biridir.Notebook çalışma esnasında donma haline geçiyor ve klavye-mouse işlevsiz duruma geliyor ise hdd üzerinden data okuyamadığı için böyle bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Asus Donma Sorunu

Asus notebookların içerisinde bulunan hard diskler yada ssdler, notebook çalışması için data transferinde kesilmelere yada veri okuma-yazma özelliği ile ilgili bir sorunda donmaya neden olur.Bu durum Asus notebook düşürme-çarpma durumlarında en sık rastlanılan arızadır.Hard disk üzerinde oluşan kullanılamayan alan (bad sectör) oluşumunda en olası sorundur.

Asus notebook donma sorunlarında problem hard disk kaynaklı ise onarım yada değişim ile sorun çözülebilmektedir.Hard disk incelenmeli ve hdd arıza oranının tespiti yapılmalıdır.İlgili bad sector onarımları yapılarak sistemin sorunsuz çalışması sağlanabilir.Fakat bazı durumlarda hard disk değişiminden başka bir yol yoktur.

Donma sorunlarında düşük bir ihtimal ile Asus notebook ram kaynaklı sorunda olabilir.Ram testleri ile bu konu netlik kazanabilmektedir.

Asus teknik servisimize iletilen notebooklar kullanıcı şikayetlerine göre Ücretsiz Arıza Tespiti işlemine alınarak, arıza netleştirilir.Daha sonrasına kullanıcı onay durumuna göre gerekli onarım işlmeleri başlatılır.

Onay alınmadan hiçbir işlem yapılmaz.

Asus donma sorunu
Asus Donma Sorunu

Asus laptop teknik servis hizmetlerimizden bazıları;

Asus laptop format işlemi
* Asus notebook orjinal windows işletim sisteminin kurulumu ve güncellenmesi
* Sürücülerin (notebook driver) kurulumlerı ve güncellemeleri
* Yardımcı programların yüklenmesi ve güncellemeleri

Asus laptop bakım işlemi
* Termal macun değişimleri
* Anakart solisyon ile temizlikleri
* Kısa devre kontrolleri ve temizlikleri
* Notebook menteşe bakımları
* Notebook soğutma sistemi temizlikleri
* Notebook iç kasa temizlikleri
* Notebook dış kasa temizlikleri
* Notebook klavye temizliği

notebook yazılımsal sorunların giderilmesi
İnternet bağlantı sorunlarının giderilmesi
notebook performans sorunları
şarj soket girişi onarımları
notebook ekran değişimleri
hard disk değişimleri ve onarımları
laptop ram ilavesi yada onarımı
batarya satışı
adaptör satışı
notebook klavye değişşim yada onarımları
notebook kasa onarımları
notebook bakım işlemleri
asus fan temizliği
notebook kasa onarımları
notebook fan temizliği
asus donma sorunları çözümleri
asus format atmak
termal macun değişimleri…

Asus İzmir Laptop Teknik Servisi 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070

Asus Servis İşleyişi

Asus servis izmir teknik servisi olarak işleyiş prensipleri ve uygulamaları;

 • Müşterimiz bizimle ön telefon görüşmesi yapar yada whatsupp üzerinden yazı yolu ile teknik servis personelimiz ile irtibata geçer.Bu bilgilendirme sonrasında, bazı durumlarda cihazın teknik servise gelmesine gerek olmadığı bilgisi ile telefon ile yönlendirme yaparak sorunu çözüme ulaştırabiliriz.
  Telefon görüşmesinde size sorulan sorulara ne kadar detaylı cevap alabilirsek o kadar net olarak bilgilendirme imkanımız olur.
 • Telefon görüşmesinde bazı durumlarda, arızası olan ilgili notebook modeli için yedek parça desteği olmaya bilir.Üretim tarihi çok eski cihazlar bu tip notebooklar olabilir.Teknik servis personelimiz görüşme esnasında sizden notebook model bilgisini isteyecektir.Bu bilgi ile servis desteği konusu netlik kazanacaktır.
 • Teknik servisimize teslim etmeniz gereken notebook, tarafınızda bize ulaştırılma esnasında, şikayetleriniz teslim alma aşamasında ön bilgilendirme ile teslim alınacaktır.
 • Sonrasında Asus notebook ücretsiz arıza tespit süreci tarafımızdan başlatılacaktır.
 • Arıza tespitinin sonuçlanmasının ardından, notebook sahibi müşterimiz ile telefon irtibatı kurulacaktır.
 • Telefon irtibatında; notebook arızası, onarım süresi, ücreti ve verilecek garanti süresi size net olarak belirtilecektir.
 • Onay vermeniz durumda onraım işlemleri başlatılacak, onarım onayı vermemeniz durumunda hiçbir ücret alınmadan tarafınıza geri iade edilmek üzere cihaz hazırlanacaktır.
 • Onay alınan notebooklar, arıza onarımları tamamlandıktan sonra test edilerek, tamir süresi tamamlanacaktır.
 • Tamamlanan işlemlerin ardından yine telefon irtibatı kurularak müşterimiz bilgilendirilecek ve teslim süresi başlayacaktır.
 • Tarafınızdan notebook teslim alınmaya gelindiğinde karşılıklı fiziki kontrolleri yapılarak, notebook teslim edilecektir.Bu teslimatın ardından garanti süreci başlayacaktır.

Yukarıda belirtilen durumlar dışında elektronik parçalardan oluşan sistemlerin onarım hizmetlerini sunduğumuz için farklı durumlar söz konusu olabilir.Fakat bu tip her durumda müşterimiz bilgilendirilecek ve onay alınmadan hiçbir işlem yapılmayacaktır.

İrtibat : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070
Asus Servis İzmir EDK Bilgisayar kuruluşudur. Yapılan tüm işlemler ASUS özel servis garanti kapsamı altına alınır.

Konuşmayı başlat
1
Ücretsiz arıza tespiti uygulamamız devam etmektedir. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button